Preparaty na pchły dla psa
( ilość produktów: 73 )FRONTPRO DO ŻUCIA NA PCHŁY I KLESZCZE DLA PSA NA 30 DNI 10-25kg 1-TABLETKA
FRONTPRO DO ŻUCIA NA PCHŁY I KLESZCZE DLA PSA NA 30 DNI 4-10kg 1-TABLETKA
FRONTPRO DO ŻUCIA NA PCHŁY I KLESZCZE DLA PSA NA 30 DNI 2-4kg 1-TABLETKA
FRONTPRO TABLETKI SMAKOWE NA PCHŁY I KLESZCZE DLA PSÓW 25-50kg
FRONTPRO TABLETKI SMAKOWE NA PCHŁY I KLESZCZE DLA PSÓW 10-25kg
FRONTPRO FRONTPRO TABLETKI SMAKOWE NA PCHŁY I KLESZCZE DLA PSÓW 4-10kg 3szt.
FRONTPRO TABLETKI SMAKOWE DO ŻUCIA NA PCHŁY I KLESZCZE DLA PSA 2-4kg 3szt
TICKLESS PET MINI GREEK BLUE ULTRADŹWIĘKOWA OCHRONA NA KLESZCZE I PCHŁY PSY
TICKLESS PET MINI MENTHA GREEN ULTRADŹWIĘKOWA OCHRONA NA KLESZCZE PCHŁY PSY
FRONTLINE TRI-ACT XL FIPRONIL PERMETRYNA KROPLE NA PCHŁY KLESZCZE DLA PSÓW 40-60kg PIPETKI 3x6ml
FRONTLINE TRI-ACT XS FIPRONIL PERMETRYNA KROPLE NA PCHŁY KLESZCZE DLA PSÓW 2-5kg PIPETKI 3x0,5ml
FRONTLINE TRI-ACT L FIPRONIL PERMETRYNA KROPLE NA PCHŁY KLESZCZE DLA PSÓW 20-40kg PIPETKI 3x4ml
FRONTLINE TRI-ACT S FIPRONIL PERMETRYNA KROPLE NA PCHŁY KLESZCZE DLA PSÓW 5-10kg PIPETKI 3x1ml
FRONTLINE TRI-ACT M FIPRONIL PERMETRYNA KROPLE NA PCHŁY KLESZCZE DLA PSÓW 10-20kg PIPETKI 3x2ml
FRONTLINE COMBO SPOT-ON L FIPRONIL KROPLE NA PCHŁY KLESZCZE DLA PSÓW 20-40kg PIPETKI 3x2,68ml
FIPRON XL ROZTWÓR DO NAKRAPIANIA DLA DUŻYCH PSÓW NA PCHŁY KLESZCZE WSZY 402mg 1szt
FIPRON M ROZTWÓR DO NAKRAPIANIA DLA ŚREDNICH PSÓW NA PCHŁY KLESZCZE WSZY 134mg 1szt
FIPRON S ROZTWÓR DO NAKRAPIANIA DLA MAŁYCH PSÓW NA PCHŁY KLESZCZE WSZY 67mg 1szt
FRONTLINE COMBO SPOT-ON M FIPRONIL KROPLE NA PCHŁY KLESZCZE DLA PSÓW 10-20kg PIPETKI 3x1,34ml
FRONTLINE COMBO SPOT-ON S FIPRONIL KROPLE NA PCHŁY KLESZCZE DLA PSÓW 2-10kg PIPETKI 3x0,67ml
FRONTLINE SPOT-ON L FIPRONIL KROPLE NA PCHŁY KLESZCZE DLA PSÓW 20-40kg PIPETKI 3x2,68ml
FRONTLINE SPOT-ON M FIPRONIL KROPLE NA PCHŁY KLESZCZE DLA PSÓW 10-20kg PIPETKI 3x1,34ml
FRONTLINE SPOT-ON S FIPRONIL KROPLE NA PCHŁY KLESZCZE DLA PSÓW 2-10kg PIPETKI 3x0,67ml
- 1
- 2
Preparaty na pchły dla psa to skuteczna ochrona przed pchłami i kleszczami. Wybierz sprawdzone produkty dla zdrowia i komfortu Twojego pupila.
Jak działają preparaty na pchły dla psa?
Preparat na pchły dla psa działa poprzez eliminację dorosłych pcheł oraz zapobieganie rozwojowi ich jaj i larw. Dostępne są różne formy tych preparatów, w tym tabletki, obroże, czy aplikacje typu spot on.
Krople spot on są jednymi z najpopularniejszych i polegają na nałożeniu niewielkiej ilości płynu na kark psa, skąd substancje aktywne rozprowadzają się po całym ciele zwierzęcia, tworząc barierę ochronną przeciwko pchłom. Takie preparaty mogą działać od kilku tygodni do kilku miesięcy, w zależności od ich składu i specyfikacji. Tabletki na pchły to kolejna skuteczna opcja – działają one od wewnątrz, niszcząc pchły, które żywią się krwią psa. Zaletą tabletek na pchły jest ich długotrwałe działanie, które może trwać nawet kilka tygodni.
Preparaty mogą działać odstraszająco lub zabijać kleszcze, zanim zdążą wyrządzić szkody. Regularne stosowanie odpowiednio dobranych środków zapewni psu ochronę przed uciążliwymi i niebezpiecznymi pasożytami.
Rodzaje preparatów na pchły – co wybrać?
Wybór odpowiedniego preparatu na pchły zależy od potrzeb psa oraz stylu życia jego opiekuna. Krople na pchły dla psa są jedną z najpopularniejszych opcji. Aplikuje się je bezpośrednio na skórę, zazwyczaj w okolicy karku, a substancje aktywne wnikają w warstwę lipidową skóry, gdzie rozprzestrzeniają się po całym ciele psa. Krople zapewniają skuteczną ochronę na kilka tygodni, a ich zaletą jest łatwość aplikacji i ochrona zarówno przed pchłami, jak i często przed kleszczami. Dla właścicieli, którzy preferują wygodę, obroża na pchły może być równie dobrym rozwiązaniem. Nasączona substancją czynną obroża przeciw kleszczom i pchłom działa przez długi czas (nawet do 8 miesięcy) i stanowi wygodny sposób na długotrwałą ochronę psa, gdy wychodzisz z nim na spacer.
Kolejną opcją jest spray na pchły, który aplikuje się bezpośrednio na sierść psa. Spray działa natychmiastowo, dlatego jest szczególnie przydatny w przypadku, gdy pies już ma pchły, a właściciel chce szybko rozwiązać problem. Można go również używać do profilaktyki, jednak wymaga regularnej aplikacji, co nie zawsze jest wygodne.
Jak stosować preparaty na pchły u psa?
Przed użyciem jakiegokolwiek środka warto skonsultować się z weterynarzem, aby dobrać odpowiedni preparat na pchły dostosowany do wielkości i wagi psa.
W przypadku kropli na pchły (spot on), aplikacja polega na rozdzieleniu sierści na karku i nałożeniu preparatu bezpośrednio na skórę psa. Miejsce to jest trudno dostępne dla psa, co zapobiega jego lizaniu. Preparat powinien wchłonąć się w ciągu kilku godzin, a w tym czasie zaleca się unikanie kąpieli i ograniczenie kontaktu z innymi zwierzętami. Ważne jest także, aby unikać kąpania psa na kilka dni przed i po aplikacji, gdyż może to zmniejszyć skuteczność działania.
Jeśli chodzi o obroże przeciwpchelne, zakłada się je na szyję psa, upewniając się, że nie jest ona zbyt ciasna ani zbyt luźna – powinna pozostawić miejsce na wsunięcie dwóch palców między obrożę a skórę psa.
W przypadku sprayu należy spryskać całe ciało psa, unikając kontaktu z oczami i pyskiem. Aby skutecznie pozbyć się pcheł u psa, konieczne jest regularne stosowanie tych preparatów. Rozsądną opcją jest także unikanie (w miarę możliwości) miejsc, gdzie pchły mogą występować – mowa zwłaszcza o wysokiej trawie czy miejscach, gdzie przebywają inne psy.
Bezpieczeństwo stosowania preparatów na pchły
Niezależnie od tego, czy wybierasz krople spot on, spray, obrożę, czy tabletki na pchły i kleszcze dla psa, istotne jest dobranie odpowiedniej dawki do wagi i wieku psa. Należy unikać stosowania preparatów przeznaczonych dla innych zwierząt lub ludzi, ponieważ mogą one zawierać substancje toksyczne dla psów.
Przestrzeganie zaleceń producenta minimalizuje ryzyko reakcji alergicznych, takich jak podrażnienia skóry, wymioty czy biegunka, które mogą pojawić się w wyniku nieprawidłowego użycia.
Ważne jest także monitorowanie psa po aplikacji preparatu. Jeśli pojawią się jakiekolwiek niepokojące objawy, np. nadmierne drapanie, obrzęk w miejscu aplikacji lub zmiana zachowania, należy niezwłocznie skontaktować się z weterynarzem.