Darmowa dostawa od 150,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Transporter dla gryzonia - Na co zwrócić uwagę przy wyborze?

2023-03-17
Transporter dla gryzonia - Na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Rozmiar transportera dopasowany do wielkości gryzonia

Aby, zwierzątko czuło się dobrze należy wybrać dla niego transporter dopasowany stosownie do jego wielkości. Co to oznacza? Nie powinien być on ani zbyt duży, ani zbyt mały. Zbyt duży transporter nie będzie dawał wystarczająco dużo ochrony. Trzeba pamiętać, że nie wszystkie gryzonie preferują duże klatki. Myszy i szczury preferują raczej niewielkie przestrzenie, w przypadku zbyt dużych przestrzeni odczuwają większy stres i zagrożenie. Z kolei za mały transporter nie zapewni gryzoniowi wystarczająco dużo miejsca, by mógł się swobodnie położyć i poruszać w środku. Wybierając transporter dla chomika, powinniśmy zwrócić uwagę na to, by miała wystarczająco dużą przestrzeń do biegania. Z kolei dla większych gryzoni jak świnki morskie, szynszyle i króliki optymalnym rozwiązaniem jest zakup średniej wielkości transportera, w którym można wyłożyć dno trawą, siankiem czy trocinami.

Większość transporterów jest raczej nieduża, dzięki temu możemy bez problemu zabrać je do samochodu, pociągu, autobusu czy tramwaju. Ułatwia to również samą podróż, ponieważ nie zajmuje dużo miejsca. Odpowiednia wielkość ma także znaczenie w kwestii bezpieczeństwa. W razie nagłego hamowania pojazdu, zwierzątko nie będzie się niebezpiecznie obijać o ścianki klatki. Również znacznie szybciej jesteśmy w stanie zareagować i ochronić naszego ulubieńca, gdyby coś się zaczęło dziać niepokojącego. Mały transporter ułatwia również jego szybkie wyciągniecie. Warto również wiedzieć, że wysokiej jakości transportery są tak zaprojektowane, by w maksymalnym stopniu chronić znajdujące się w nim zwierzę. Różnego rodzaju transportery można znaleźć także w sklepie internetowym Tukan24, który oferuje szeroką gamę produktów dla gryzoni i innych zwierząt.

Doskonała wentylacja i solidne materiały

Wszystkie transportery dla gryzoni powinien posiadać wystarczającej wielkości otwory zapewniające gryzoniowi dostarczanie tlenu oraz uniemożliwiające mu ucieczkę z klatki. Bardzo istotne, aby nasz ulubieniec mógł swobodnie oddychać. Warto wybrać transportery wykonane z tworzyw sztucznych, które są lekkie i wytrzymałe. Dodatkowo dobrze obciążone oraz wyprofilowane dno zapewnia ochronę przez przewróceniem się transportera na nierównej powierzchni. Są także bardzo łatwe w czyszczeniu. Nowoczesne klatki do przewożenia małych zwierząt nie ma sensu zastępować kartonowymi pudełkami, które nie zdadzą egzaminu. Nie zapewniają dobrej wentylacji oraz ochrony. Co więcej, jak wiadomo gryzonie posiadają długie zęby, które uwielbiają regularnie ścierać. W tym celu gryzą wszystko co wpadnie im w oko, dlatego są w stanie w krótkim czasie wygryźć otwór i wydostać się z prowizorycznego transportera. Zdecydowanie lepszym pomysłem jest zatem zakup porządnego transportera, który jest w stanie posłużyć naszemu ulubieńcowi długie lata. Takie znajdziemy w sklepie Tukan24.

Dobre zamknięcie

Wybierając transporter należy zwrócić uwagę na rodzaj zamknięcia. Ważne, aby pojemnik ze zwierzątkiem nie otwarł się w najmniej oczekiwanym momencie. Solidne i zawodne zamknięcia transporterów to podstawa w kontekście jego bezpieczeństwa, dlatego starajmy się wybierać zamknięcia pewne. Najlepiej takie, które pozwalają nam szybko i bez problemu otworzyć klatkę i ją zamknąć z powrotem. Dostępne w sprzedaży transportery posiadają wygodny w użyciu zatrzask bądź zamknięcie na pokrywę. To od naszych preferencji zależy, jak zamykany transporter wybierzemy. Istotne, by dawał pewność, że wszystko zadziała prawidłowo w każdej chwili.

pixel