Darmowa dostawa od 150,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Naturalne przysmaki dla psa – co mamy do wyboru?

2023-03-17
Naturalne przysmaki dla psa – co mamy do wyboru?

Mimo, że na pierwszy rzut oka, może się wydawać, że przysmak to po prostu przysmak, to kwestia ta jest nieco bardziej złożona. Przeznaczenie psich smakołyków jest bardzo zróżnicowane, a w dzisiejszym wpisie przyjrzymy się najpopularniejszym z nich.

Naturalne przysmaki dla psa. Przysmaki sprzyjające zdrowiu

Nie ma wątpliwości, że dla każdego właściciela psa, jego zdrowie stoi na pierwszym miejscu. Dlaczego więc nie mielibyśmy zadbać o zdrowie naszego psa, a zarazem sprawić mu przyjemność? Naturalne przysmaki dla psa o właściwościach prozdrowotnych stanowią dość liczną grupę. Możemy tu wyróżnić między innymi:

  • Przysmaki na zdrowe zęby i dziąsła - przekąski tego typu to gryzaki, które za zadanie mają usuwać osad oraz kamień z zębów naszego pupila. Zapobiegają nie tylko chorobom jamy ustnej psa, ale także odświeżają jego oddech. Poza tym zaspokajają naturalną dla każdego psa potrzebę gryzienia.
  • Przekąski na włosy i sierść - tego rodzaju przysmaki zawierają dużo białka oraz minerałów i witamin niezbędnych do utrzymania sierści, a w szczególności włosów psa w dobrej kondycji.
  • Przysmaki dla psiego alergika - przekąski hipoalergiczne doskonale nadają sie dla psów, które cierpią na alergie pokarmową lub mają problemy z trawieniem.
  • Przekąski na stawy i kości – takie przekąski skierowane są przede wszystkim do psów starszych, dynamicznie rosnących oraz psów ras, u których takie problemy często występują. Zawarty w nich kolagen pozytywnie wpływa na kondycję stawów, z kolei wapń wzmacnia kości.
  • Przysmaki dla psów z nadwagą – problem wśród psów niestety dość powszechny. Na szczęście rozwiązaniem są tutaj przysmaki low-fat, które dzięki niskiej zawartości tłuszczu doskonale nadają się dla psów borykających się z nadwagą.

Gryzaki jako naturalny przysmak dla czworonoga

Gryzienie odgrywa bardzo ważna rolę w życiu psa. Jest dla niego formą rozrywki, pomaga mu się zrelaksować, radzić sobie ze stresem, ale także co zostało już wspomniane wcześniej zadbać o higienę jamy ustnej. Najważniejszym kryterium przy wyborze gryzaka dla psa jest to, czy jest on bezpieczny. Problem stanowi tutaj przede wszystkim sytuacja, w której pies połyka kawałek gryzaka. W przypadku przysmaku pochodzenia naturalnego połknięty element zostanie bez problemu strawiony. Najpewniejszym wyborem są gryzaki stworzone z podrobów i części ciała zwierząt hodowlanych. Najpopularniejsze z nich to uszy królicze, wiązane kości wykonane ze skóry wołowej czy też żwacze wołowe. Występują w przeróżnych rozmiarach, bez problemu zatem znajdziemy gryzak odpowiednio dostosowany do możliwości naszego psa.

Jakie naturalne przysmaki dla młodych psów?

Niektóre przekąski nie są odpowiednie dla szczeniaków z uwagi na ich delikatny układ pokarmowy. Warto tutaj sięgać po przysmaki z serii dedykowanych dla młodych psów. Z podawaniem przękasek ciężkostrawnych lepiej poczekać aż pies nieco urośnie, w chwili obecnej lepiej sięgać po coś lekkiego, jak np. pierś z kurczaka dla psa. Nie należy również przesadzać z ilością podawanych naturalnych przysmaków dla psów, może się to bowiem skończyć biegunką. Jeśli chodzi o przekąski przeznaczone do gryzienia, to z początku z uwagi na delikatne uzębienie szczeniąt lepiej wybierać jak najmiększe. Około 5 miesiąca życia podawanie gryzaków o normalnym poziomie twardości jest jak najbardziej wskazane. Psy w tym wieku tracą zęby mleczne, w których miejscu pojawia się uzębienie właściwe. Proces ten wiąże się z bólem, który psu pomaga uśmierzyć gryzienie.

Słowem podsumowania, warto zwrócić uwagę na to co podajemy naszemu pupilowi, ponieważ przy odrobinie wiedzy, która została przedstawiona w powyższym wpisie możemy nie tylko sprawić naszemu czworonogowi przyjemność, ale również zadbać o jego zdrowie i prawidłowy rozwój. Sięgając po naturalne przysmaki dla psa o właściwościach prozdrowotnych należy nasz wybór zdeterminować potrzebami naszego psa lub przypadłościami, z jakimi się boryka. Warto dbać o zdrowie naszego pupila na każdym kroku. W przypadku gryzaków jak zostało wspomniane ważnym jest by był on pochodzenia naturalnego i w żadnym wypadku nie ma tutaj mowy o kościach w dosłownym tego słowa znaczeniu. Są one bardzo niebezpieczne dla zdrowia naszego psa. Koszt naturalnego gryzaka jest naprawdę niewielki, a zagwarantuje bezpieczeństwo naszemu pupilowi.

pixel