Darmowa dostawa od 150,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Jakie zabawki dla królika najlepiej wybrać?

2023-03-17
Jakie zabawki dla królika najlepiej wybrać?

Nikogo nie powinno więc dziwić, że obecność w klatce królika zróżnicowanych zabawek jest bardzo ważna. Zapewniają królikowi rozrywkę oraz pomagają rozładować nadmiar energii. Królik pozbawiony zabawek może stać się apatyczny oraz w związku z brakiem ruchu zacząć przybierać na wadze. Co więcej, brak zabawek do dyspozycji sprzyja zwracaniu uwagi królika na takie elementy w domu jak meble, czy przewody elektryczne, a tego z pewnością nie chcemy. W dzisiejszym wpisie przedstawimy najpopularniejsze zabawki dla królika, które nie pozwolą się naszemu podopiecznemu nudzić.

Kula smakula - idealne akcesorium do klatki królika

Absolutny must-have do każdej klatki dla królika. Wystarczy wypełnić kulę ulubionymi przysmakami naszego futrzaka, a resztę zostawić już jemu. Kula podczas turlania uwalnia pyszny przysmak dla naszego podopiecznego, co zachęca go do zabawy i motywuje do aktywności fizycznej. Kule posiadają regulowany otwór, co pozwala wypełnić je dowolnym przysmakiem.

A może tunele do klatki dla królika?

Kolejnym typem atrakcji, który możemy zapewnić naszemu królikowi są wszelkiego rodzaju tunele, które dadzą naszemu pupilowi namiastkę nory, w której żyje w naturalnym środowisku. W ofercie możemy znaleźć tunele zarówno wykonane z materiału, który nadaje się do prania, jak i tunele wykonane z naturalnej nieimpregnowane środkami chemicznymi wikliny, którą nasz królik może sobie podgryzać, jeśli najdzie go na to ochota. Tunel może pełnić zarówno funkcję rozrywkową, jak i schronienie, w którym królik będzie sypiał. Należy pamiętać, by dostosować średnicę tunelu do wielkości naszego podopiecznego, by uniknąć sytuacji, w której królik może utknąć w środku.

Zabawki dla królika nadające się do zjedzenia

Jako, że pasją królików jest podgryzanie wszystkiego, co się wokół nich znajduje, warto zdecydować się na zabawkę, którą królik będzie mógł zarówno się pobawić, jak i ją podgryzać. Idealnym wyborem są sizalowe gryzaki, czy wiklinowe kule, które oprócz tego, że są wykonane z naturalnego nadającego się do zjedzenia materiału, są też trwałe, co zapewni naszemu królikowi zajęcie na długie godziny. Dobrym wyborem są również zabawki wykonane z drewna, których królik może nie skonsumuje w całości, jednakże jeśli nie są pokryte czy też klejone żadnym chemicznym środkiem nie trzeba się martwić gdy zostaną nadgryzione. Mowa tu o wszelkiego rodzaju kulach czy też rolkach.

Zabawki, które możemy wykonać samodzielnie

Króliki mają to do siebie, że potrafią zabawić się dosłownie czymkolwiek, co znajduje się w ich zasięgu. Warto więc czasem wprowadzić nieco różnorodności w życie naszego futrzaka i pozwolić mu pobawić się czymś nietypowym. Oczywiście, zawsze należy mieć na uwadze bezpieczeństwo naszego pupila. Poniżej przedstawiamy kilka naszych propozycji:

Rurki kartonowe po papierze toaletowym i ręcznikach – tutaj w zasadzie ciężko nazwać to nietypowym, bo jest to absolutny klasyk w świecie gryzoni. Czasem ciężko uwierzyć, że coś tak prostego może sprawiać tyle radości naszym pupilom.

Puste tekturowe pudła – najprostszy plac zabaw jaki można naszemu królikowi urządzić. Wystarczy kilka otworów dopasowanych do wielkości naszego futrzaka i zabawa gotowa. Można również puścić wodze fantazji i stworzyć kompleks tekturowych pudeł połączonych ze sobą otworami, niektóre z nich można wypełnić czystymi, pozbawionymi tuszu skrawkami papieru, w których królik chętnie pobuszuje.

Gałązki – świeże gałązki jabłoni, które można podawać królikowi codziennie pełnią nie tylko funkcję rozrywkową, ale i pielęgnacyjną, bowiem podgryzanie ich pozwala królikowi utrzymać w dobrej kondycji zęby i dziąsła.

Piaskownica – króliki oprócz zamiłowania do podgryzania są również urodzonymi kopaczami, dlatego sprezentowanie naszemu pupilowi piaskownicy, której stworzenie nie jest żadnym wyzwaniem z pewnością dałoby mu sporo frajdy.

Reasumując, królikowi naprawdę niewiele potrzeba do szczęścia. Warto więc zadbać o to, by nasz podopieczny nigdy się nie nudził, bo jak już zostało wspomniane może to doprowadzić do niepożądanych sytuacji. Poza tym samo obserwowanie poczynań tych niesfornych futrzaków może przysporzyć nie lada frajdy, dlatego warto czasem wprowadzić nieco różnorodności w życie naszego królika i spróbować zrobić coś samemu, zawsze jednak mając na uwadze zdrowie naszego podopiecznego.

pixel