Darmowa dostawa od 150,00 zł

Jaki transporter dla psa wybrać?

2023-03-25
Jaki transporter dla psa wybrać?

Transporter dla psa – funkcje


Transporter to – obok miski i legowiska – podstawowy element wyprawki dla psa. Jest niezwykle przydatny podczas podróży samochodem, publicznymi środkami transportu czy rowerem.


Zgodnie z przepisami prawa o ruchu drogowym pies podróżujący samochodem jest ładunkiem. Musisz go odpowiednio zabezpieczyć. Nie chcesz przecież, żeby Twojemu czworonożnemu przyjacielowi stała się krzywda, prawda? Brak zabezpieczeń może spowodować nawet jego śmierć na skutek niegroźnej kolizji. Transporter samochodowy dla psa zmniejsza ryzyko obrażeń i wyrzucenia go z pojazdu w chwili zderzenia.


Transporter dla psa do auta ustaw bokiem do kierunku jazdy. Przypnij specjalnymi pasami. Dzięki temu pupil mniej odczuje nagłe hamowanie i wstrząsy. Nie kładź transportera na podłodze między przednim a tylnym siedzeniem. W razie wypadku pies może zostać zgnieciony!


Według kodeksu drogowego „zabrania się używania pojazdu w sposób zagrażający bezpieczeństwu osoby znajdującej się w pojeździe lub poza nim”. A przewożenie psa bez zabezpieczenia zagraża innym pasażerom i kierowcy. Trudno przewidzieć reakcję psa na nagły dźwięk lub manewr. Może wpaść w panikę i biegać po wnętrzu auta. To ogranicza widoczność i utrudnia kierowanie. Ponadto za niewłaściwe przewożenie psa grozi 200 zł mandatu.
 

Transporter dla psa – rodzaje


Transporter trzeba dostosować do wielkości i potrzeb psa. W trakcie zakupów kieruj się też solidnym wykonaniem. Do wyboru masz transportery z metalu, tkaniny, tworzywa sztucznego lub wikliny. Pamiętaj, tekstura wnętrza nie może być gładka. Zwierzę będzie się ślizgać podczas jazdy.


Transporter dla psa powinien spełniać też Twoje oczekiwania. Wolisz nosić pupila w torbie na ramię? Wybierz model New York z regulowanym paskiem. Mer, klient Tukan24.pl, potwierdza, że “wygodnie się z nim podróżuje, wygodnie i przenoszonemu, i przenoszącemu”. Transporter marki AmiPlay jest wykonany z 3 rodzajów tkanin: imitującej skórę (górna i boczna część), siatki kaletniczej (przód i tył) i nieprzemakalnej (spód). Dzięki drzwiom z zamkiem błyskawicznym szybko wypuścisz psa na zewnątrz.


Najpopularniejsze rodzaje transporterów to:

  • kontener z tworzywa sztucznego. Ma uchwyt na górze i boczne drzwi. Sprawdza się do przewożenia małych psów samochodem. Łatwo go przypiąć pasami. Wybierz model z odpinaną górą, dzięki czemu szybko i bez problemu wyczyścisz wnętrze.

  • torba z materiałów tekstylnych. Jest miękka. Gdy się ubrudzi, łatwo upierzesz ją w pralce. Ma kieszenie na psie smakołyki lub zabawki. Jeśli jesteś właścicielem małego psa, wybierz plecak lub torbę na ramię. W przypadku większego pupila kup torbę na kółkach.

  • kosz z rattanu lub wikliny. Służy do przewożenia małych psów na kierownicy roweru. Jeśli masz nerwowego pupila, wybierz model ze specjalną kratką lub siatkową kopułą u góry. Zabezpieczają przed ucieczką. Bądź czujny, czworonogi chętnie obgryzają wiklinowe kosze.
     

Transporter dla psa do auta – jak wybrać?


Żaden czworonóg nie lubi ograniczeń w ruchu. Ponadto pies nie może długo przebywać w jednej pozycji na niewielkim metrażu. Musi swobodnie się poruszać (położyć, usiąść, obrócić) i wygodnie stać. Jeśli nie zadbasz o komfort pupila, zniechęci się do podróży. Nie będzie chciał wejść do środka.


Transporter dla psa do auta nie może być też za duży. W trakcie jazdy zwierzak będzie obijać się o jego ścianki. Jak dopasować transporter? Dokładnie zmierz wysokość (od łapy do głowy) i długość (od głowy po ogon) pupila. Do każdego z wyników dodaj 15. Transporter powinien być o 15 cm wyższy i 15 cm dłuższy od psa. Wtedy zapewnia wystarczającą ilość miejsca do poruszania się.


Chcesz dodatkowo zminimalizować stres i strach Twojego czworonoga w podróży? Do transportera włóż jego ulubiony przedmiot, np. zabawkę lub koc. Droga wśród znajomych zapachów będzie dobrze mu się kojarzyć.
 

Transporter dla dużego psa


Trudno znaleźć odpowiedni transporter dla dużego psa, np. mastifa tybetańskiego. Dlatego właściciele takich czworonogów często wybierają matę samochodową i specjalne pasy w formie szelek. Jednak to rozwiązanie nie zapewnia zwierzęciu pełnego bezpieczeństwa. Nie nadaje się też na wycieczki publicznymi środkami transportu.

Najlepsze transportery samochodowe dla psów rasy średniej i większej to metalowa klatka i plastikowy kontener. Klatka powinna być lekka i łatwa do złożenia. Zamontujesz ją w bagażniku vana, kombi, SUV-a (chodzi o dostęp świeżego powietrza), a kontener – na tylnym siedzeniu. Jeśli często jeździsz ze średnim psem autobusem lub pociągiem, wybierz transporter na kółkach. Wyglądem przypomina walizkę.
 

Transporter dla małego psa


Bezpieczne rodzaje transportera dla małego psa to: torba z usztywnianym dnem, plecak, kosz i kontener. Maltańczyk, shih tzu, york będą się czuć w nich komfortowo. Wybór transportera zależy od długości podróży. Jeśli pokonujesz z psem krótkie dystanse, np. po mieście, wybierz torbę. Na dalekie i długie trasy lepszy będzie kontener. Pamiętaj o postojach! Co ok. 2 godziny pies powinien napić się, pobiegać, załatwić potrzebę fizjologiczną.


Jeżeli Twój pupil waży do 6 kg, plastikowy transporter Capri to produkt dla Ciebie. Jest lekki. Waży tyle, co opakowanie mąki. Łatwo i bez wysiłku przeniesiesz go z psem z miejsca na miejsce. Otwory wentylacyjne zapewniają cyrkulację powietrza. Twój czworonóg będzie swobodnie oddychać. Nie będzie mu gorąco. Transporter marki Trixiema boczne drzwi, przez które pupil chętniej wejdzie do środka.


Pies to uważny obserwator. Daj mu możliwość przyglądać się otoczeniu w transporterze dla małych ras włoskiej firmy ET. Kratka z przodu i szczeliny wentylacyjne z 3 stron zapewniają widoczność. Górną część można odpiąć, więc łatwo i szybko wyczyścisz wnętrze. Zadowoleni klienci Tukan24.pl podkreślają funkcjonalność transportera ET . Zdaniem Amelii jest “dobrze zrobiony, solidny, trwały, a jednocześnie lekki i wygodny”.

pixel