Darmowa dostawa od 150,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

APTUS APTO-FLEX - kiedy warto sięgnąć po syrop na stawy dla psa i kota?

2024-05-12
APTUS APTO-FLEX - kiedy warto sięgnąć po syrop na stawy dla psa i kota?

Jak zadbać o stawy Twojego pupila?

Z wiekiem nasze stawy pracują zwykle coraz gorzej. Popularne strzelanie w kolanie męczy coraz młodsze pokolenia ludzi. A co ze zwierzakami? Kiedy wczytać się w temat, okazuje się, że np. kolagen dla koni na stawy to dość popularne rozwiązanie. Okazuje się, że również domowe pupile, takie jak psy i koty, często mają podobne problemy. A przecież zdrowie (w tym sprawne stawy) naszych czworonożnych przyjaciół jest równie ważne, jak nasze własne!W miarę starzenia się zwierzęcia, jego stawy mogą ulegać zużyciu. To prowadzi do dyskomfortu, ograniczenia zdolności ruchu niegdyś pełnego życia psiaka lub kotka i, w skrajnych przypadkach, do poważnych problemów zdrowotnych! Wtedy mogą nie pomóc nawet specjalistyczne leki, gdyż konieczna będzie np. operacja. 

Aby zapobiegać tym problemom oraz wspierać zdrowie stawów, warto zwrócić uwagę na specjalistyczne suplementy diety przeznaczone dla zwierząt. Na rynku dostępne są różne preparaty, w tym syrop na stawy dla psa i kota APTUS APTO-FLEX. Aplikację ułatwia ich przyjemny smak, dzięki któremu są chętnie przyjmowane przez zwierzęta.

Co to jest APTUS APTO-FLEX na stawy?

APTUS APTO-FLEX to smakowity (dla zwierząt) preparat w postaci syropu. Jest przeznaczony dla psów oraz kotów i ma na celu wspieranie zdrowia stawów i poprawę ich funkcjonowania. Jest to mieszanka paszowa uzupełniająca, która działa chondroprotekcyjnie. Co to znaczy? W prostszych słowach: działa ochronnie na chrząstkę stawową. Dzięki swojej unikalnej formule APTO-FLEX skutecznie wspiera oraz regeneruje tkankę chrzęstną. Jest to absolutnie kluczowe w zapobieganiu oraz leczeniu schorzeń stawów.

Syrop APTUS APTO-FLEX jest szczególnie polecany dla psa i kota, które cierpią na problemy związane z degeneracją stawów, takie jak osteoartroza, czy w przypadkach, gdzie istnieje potrzeba wspomagania stawów po urazach lub operacjach. Dzięki łatwo przyswajalnej formie syropu preparat jest wygodny w stosowaniu. Można go bardzo łatwo dodać do miski i tym samym — codziennej diety psa czy kota. Nie trzeba chyba mówić, że jest to dużym udogodnieniem dla właścicieli — z pewnością przekonał się o tym każdy, kto próbował podać jakąś tabletkę wybrednemu kociakowi!

 

aptus

Właściwości APTUS APTO-FLEX i korzyści zdrowotne wynikające z jego stosowania

Jak już wspomnieliśmy, APTUS APTO-FLEX to zaawansowany preparat mający na celu ochronę i wsparcie stawów u psów i kotów. Jego chondroprotekcyjne właściwości wynikają z zawartości składników aktywnych, które mają bezpośredni wpływ na zdrowie stawów, chrząstek i więzadeł. Syrop jest nie tylko łatwy do podania, ale także charakteryzuje się dobrą przyswajalnością. To zdecydowanie zwiększa jego efektywność.

Kluczowym składnikiem APTUS APTO-FLEX jest między innymi kwas hialuronowy, który jest głównym składnikiem mazi stawowej. Jego obecność zapobiega ocieraniu się powierzchni stawów, zapewniając ich płynność ruchów oraz chroniąc przed bolesnym procesem erozji. 

Kolejny ważny elementem układanki, jaką jest dbanie o zdrowe stawy, stanowi kolagen — będący białkiem strukturalnym, dostarcza aminokwasów niezbędnych do odbudowy tkanki stawowej i zapewnia wsparcie dla integralności stawu. 

W składzie APTUS APTO-FLEX znajduje się także MSM (metylosulfonylometan) - dostarcza siarki organicznej, która odgrywa kluczową rolę w odbudowie stawów i ich składników oraz wykazuje silne działanie przeciwutleniające. Siarczan chondroityny, stanowiący jeden z głównych składników chrząstki, posiada właściwości przeciwzapalne, które są niezwykle ważne w walce z procesami degeneracyjnymi, takimi jak zapalenia stawów. Z kolei siarczan glukozaminy pomaga w ochronie więzadeł stawowych oraz zapobiega rozwojowi zapalenia kości i stawów.

APTUS APTO-FLEX - składniki i zawartość

APTUS APTO-FLEX to złożony suplement diety, który zawiera starannie dobrane składniki aktywne, mające na celu wspieranie i ochronę stawów psów i kotów. Każdy składnik został wybrany z myślą o maksymalizacji efektów chondroprotekcyjnych i regeneracyjnych, co go niezwykle efektywnym w utrzymaniu zdrowia układu ruchu naszych zwierzęcych domowników.

APTUS APTO-FLEX - składniki

W składzie APTUS APTO-FLEX znajdują się: woda, syrop glukozowo- fruktozowy, hydrolizat kolagenu (wieprzowy) (11,2 %), metylosulfonylometan (MSM) (0,8%), siarczan 2KCl D-glukozaminy (0,6 %), siarczan chondroityny (0,3 %), kwas hialuronowy (0,11 %), wyciąg z żurawiny (0,1%), konserwanty (kwas cytrynowy, sorbinian potasu), barwniki (karmel) (<1%).

Warto wspomnieć, że syrop glukozowo-fruktozowy zastąpił syrop inwertowany, przez to konsystencja syropu jest rzadsza. Wartość energetyczna APTO-FLEX wynosi 57 kJ w 10 ml.

10 ML APTUS APTO-FLEX ZAWIERA:

 • Hydrolizowany kolagen 1400 mg
 • MSM (metylosulfonylometan) 100 mg
 • Siarczan 2KCl D-glukozaminy 80 mg
 • Siarczan chondroityny 40 mg
 • Kwas hialuronowy 14 mg

1 G APTUS APTO-FLEX ZAWIERA:

 • Hydrolizowany kolagen 111,7 mg
 • MSM (metylosulfonylometan) 8 mg
 • Siarczan 2KCl D-glukozaminy 6,4 mg
 • Siarczan chondroityny 3,2 mg
 • Kwas hialuronowy 1,1 mg

Jak stosować APTUS APTO-FLEX dla najlepszych efektów?

Instrukcja prawidłowego podawania APTUS APTO-FLEX jest bardzo prosta, gdyż produkt jest dostosowany do zróżnicowanych potrzeb psów oraz kotów. Jak już wspomnieliśmy, jego aplikacja jest przy tym bardzo prosta. Syrop należy podawać jeden raz dziennie lub w dawkach podzielonych. Stosowanie uzależnione jest przede wszystkim od masy zwierzęcia.

Koty powinny otrzymywać od 2,5 do 5 ml APTO-FLEX dziennie. Stosowanie syropu u psów prezentuje się następująco:

 • < 10 kg 2,5 ml dziennie
 • 10-20 kg 5 ml dziennie
 • 20-40 kg 10 ml dziennie
 • 40-60 kg 15 ml dziennie
 • > 60 kg 20 ml dziennie


Należy też dodać, że produkt można podawać bezpośrednio do pyska zwierzęcia lub po zmieszaniu z jego karmą. Ta druga opcja z pewnością będzie w zdecydowanej większości przypadków znacznie wygodniejszym rozwiązaniem. 

Aby uzyskać widoczne efekty działania, powinno się stosować APTUS APTO-FLEX regularnie przez minimum trzy miesiące. 

pixel